ОК ВМРО ДПМНЕ Струга: Нека е честит 11-ти Октомври! Да живее слободна Република Македонија!

По повод 11-ти Октомври – Денот на востанието на македонскиот народ за ослободување, делегација на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Струга предводена од претседателот Мирче Аџиоски, заедно со делегација од Армијата на Република Македонија и Сојузот на борци ОО Струга положи свежо цвеќе на спомен плочата на  Споменикот на Револуцијата.

 

Нека е честит 11-ти Октомври!

 

Да живее слободна Република Македонија!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close