Албански државјани, нелегално работеле во Лабуништа

На 10.10.2019 во 17,00 часот во Полициска станица Лабуништа биле лишени од слобода Ш.Х.(68) и Ч.Ш.(52) и двајцата од Р.Албанија бидејќи не поседувале работна дозвола за работа во Р.С.Македонија. Истите биле предадени на полициски службеници од СВР Охрид за понатамошна постапка.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close