Охрид ќе добие лизгалиште на мраз

Агенцијата за млади и спорт бара фирма која ќе и изнајми и ќе монтира седум лизгалишта во толку општини во земјата.

На оглас се бара оператор да монтира и да демонтира лизгалишпта во општина Центар, во Струмица, Охрид, Битола, Тетово, Гостивар и КУманово.

Нема детали колку пари ќе ја чини Агенцијата оваа идеја, ниту пак се објавува испланираната сума на овој договор. Неколку претходни години, државата поставуваше лизгалиште на скопскиот плоштад.

извор: Фактор.мк 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close