Паб „Тино“ ве поканува на мини „Октоберфест“ со традиционално Германско мени и пиво

Во духот на Минхенскиот број 1 во светот фестивал на пивото, овој празничен продолжен викенд Тино’с ви го претставува мини Октоберфест со традиционално Германско мени, добра музика и се разбира многу пиво во деновите 9, 10 и 11 октомври.

Од Тино’с  велат дека фотографии од менито и програмата дополнително ќе бидат објавени. Но ве покануваат, затоа што овој настан никако не смее да се пропушти.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close