ФОТО: Евакуирана Охридска банка, зошто?

Годишна редовна вежба за пожар, ги извади вработените од Охридска банката надвор. Случајните минувачи пак, кои го слушнале алармот за пожар во банката видно возбудени коментираат дека гори банката во центарот на Охрид.

За среќа денешната вежба покажа дека банката подготвена за секаква несреќа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close