(ФОТО) Е па Мајк, се ова е довоградба!

Државниот секретар МајклР. Помпео и неговата придружба, дојдоа остварија средби со државниот врв и си заминаа од Охрид. По изјавите дека не подржува за членство во НАТО, но и предупредувањето да се чуваме од влијанието од Русија и Кина, некои воодушевени, некои разочарани, а имаше и такви кои се пошегуваа.

Ви пренесуваме Твитер статус кој го покажува токму тоа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close