Полицијата на околу 1000 метри од брегот на Охридското езеро пронашле две рибарски мрежи со улов од риба

На 28/29.09.2019 во периодот од 21,00 до 02,00 часот при вршење на редовни работни задачи, полициски службеници од СВР Охрид на околу 1000 метри од брегот на Охридското езеро, пронашле и одземале две рибарски мрежи со улов од риба.Се превземаат мерки за расчитување на случајот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close