(ВИДЕО) Повторно се пали природата кај Струга

Повторо гори природата кај Струга.

Само што заврши сезоната и заминаа туристите, локалното население почна да ја пали природата и веројатно да подговтува терен за градби до следната туристичка сезона.

ВИДЕО:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close