(ВИДЕО) По сушното лето силен дожд и пад на температурите во Охрид

По долгото и топло лета, конечно попладнево Охрид го погоди силен пороен дожд и температурите паднаа за повеќе од 10 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close