(ВИДЕО) Глутница кучиња ја „окупира“ патеката кај Студенчишта

Долгогодишниот проблем со кучињата скитници останува нерешен и речиси да го нема на агендата на властите.

Партиите преокупирани со коруптивните и рекетарските скандали речиси и да ја заборавија оваа тема, па се очекува лажно ветување за решавање на овој поблем повторно да добиеме на наредните избори.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close