Оружен напад во Мичиген, убиена жена и три деца

Четири лица настрадаа во оружен напад кој се случил во 15 часот по локално време во округот Кент во американската сојузна држава Мичиген.

Убиена е жена и три деца.

Полицијата го затвори локалниот пат и во тек е увид на местото на настанот.

Локалниот шериф Мишел Лаџој- Јанг смета дека нема опасност за другите жители на тоа место.

Ен-Би-Си јавува дека уште не е познато дали напаѓачот е жив.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close