(ФОТО) Блокади пред СВР Охрид, по приведувањето на жители од Волино

Во моментов пред СВР Охрид има блокади, по приведувањето на жители од Волино. Според непотврдени информации половина од фудбалерите на фудбалскиот клуб од село Волино, Дебрца денеска се уапсени за време на протестот организиран во истото место.

Во полициското комбе се качил и градоначалникот Зоран Ногачески, но не е јасно дали самоволно го направил тоа или е приведен.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close