(ВИДЕО) Фатиме и Ленче со градоначалникот Георгиески го слушаа говорот на Заев

На прославата за Денот на независноста на Македонија, која се одржува во Градскиот парк во Скопје, меѓу присутните беа и обвинителите на СЈО, но и охридскиот градоначалник Константин Георгиевски.

Обвинителките Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска, стоеа меѓу присутните и го слушаа говорот на премиерот Зоран Заев. Веднаш зад нив, друштво им правеше и охридскиот градоначалник Константин Георгиевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close