Страшна несреќа кај Маврови Анови: Две лица тешко повредени

На 07.09.2019 во 08,15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар на Скудрински мост, Б.А.(32) од Р.Албанија управувајќи патничко моторно возило „фолксфаген пасат“ со албански национални ознаки излетал од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците Џ.Б.(19) од Р.Албанија, која била пренесена во болницата “Свети Еразмо“ во Охрид и Т.Е.(34) од Р.Албанија, кој бил пренесен во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close