(ВИДЕО) Такси пропадна во земја на влезот во Охрид

Такси возило буквално пропаднало во дупка која е дел од градежните работи на автопатот Охрид – Кичево, кој веќе пет години е во градба.

Возилото ги пробило сигнализационите препреки кои означуваат дека едната коловозна лента не е во употреба и слетало во дупката.

Според првите неофицијални информации во несреќата нема смртно настрадани лица.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close