Силен земјотрес го погоди утрово Тајван

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени сопред Рихтер го погоди утрово Тајван.

Епицентарот на земјотресот е на длабочина од 2 километри.

Земјотресот го погодил и Тајпеј, но се уште нема информации за евентуални штети и жртви од истиот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close