Нефи се извлече, нема да биде гонет за нападот врз професорот Илјаз Илјази

Советникот Нефи Усеини нема да биде гонет од обвинителството за нападот врз професорот Илјаз Илјази што се случи пред еден месец, објави А1 ОН. Од Министерството за внатрешни работи велат дека по консултација со Јавен обвинител поднеле прекршочна пријава, што значи дека нема да се бара кривична одговорност од Усеини. Оттаму не објаснуваат за кое дело се товари Усеини, а неофицијално, пријавата против него е за нарушување јавен ред и мир, овјави а1 он.

Текстот во целост на: а1 он

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close