Георгиески: Марко ти си нашиот херој, ти си нашиот уникатен пример за храброст и истрајност

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески со поддршка до Марко Пејчиноски кој ќе плива 64- километарски маратон за лицата со ретки болести. Градоначалникот на својот ФБ профил напиша:

Marko Pejchinovski ти си нашиот херој, ти си нашиот уникатен пример за храброст и истрајност. Ти испраќам позитивна енергија и најубави мисли, како поттик за твојата посветеност, за твојата борба, за остварувањето на твојот сон.

Нека Охридското Езеро биде твојот сојузник, а вербата во Бога нека ти го осветли патот до целта!

Ја имаш мојата максимална поддршка! Напред Марко!

Marko Pejchinovski ти си нашиот херој, ти си нашиот уникатен пример за храброст и истрајност. Ти испраќам позитивна…

Posted by Константин Георгиески – официјална страна on Tuesday, August 27, 2019

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close