(ВИДЕО) Пожар беснее во охридското село Опеница

Пожар беснее во охридското село Опеница. Пламени јазици земаат се поголем замав, а жителите се вознемирени.

Тие велат дека од Центарот за управување со кризи ги известиле дека вчера пожарникарите се повлекле, а денеска ќе продолжи гаснењето.

Жители на Варош велат дека мирисот од пожарот се осеќа во Варош.

Пред неколку денови, пожар беснееше во селото Велмеј, општина Дебарца.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close