Полицијата приведе охриѓанец бидејќи му пронашла дрога

На 22.08.2019 во 23.30 часот во СВР Охрид бил приведен К.Н.(22) од Охрид поради тоа што при претрес на улица ,,15-ти Корпус” кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја, марихуана и таблети.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close