Метеор го осветли небото над Торе Гранде

На италијанскиот остров Сардинија се случи несекојдневна сцена која е забележана со камера…

Метеор влегувајќи во Земјината атмосфера го осветли небото над Торе Гранде, на италијанскиот остров Сардинија, а го снимил возач од својот автомобил.

Летечките метеори биле забележани и во Шпанија, поточно на Ибица, каде полицијата примила повеќе од 55 повици од исплашени очевидци.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close