(ВИДЕО) Млади Македонци играат и пејат „Еј Солуне“ во Грција

Млади Македонци во селото Овчаране ( Егејска Македонија ) на северот од Грција играат и пејат во дворот на селското училиште.
На снимката која кружи на Фејсбук се пее песната „Еј Солуне“.
ВИДЕО:
https://www.facebook.com/ohrid1/videos/2321410031245750/

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close