(ФОТО) Патеката до „Горица1“  конечно готова

Завршена е доградбата на пешачката и велосипедска патека која води од каналот Студенчишта до плажата „Горица1“.

Асфалтирани се велосипедските патеки и поплочена е пешачката зона, а во моментов се поставуваат електричните инсталации за осветлувањето.

Со ова се комплетира патеката која е една од најатрактивните пешачки зони за прошетки и рекреација во Охрид.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close