ВО ЖИВО ОД ОХРИД: 10 километарска трка во Охридското Езеро

Во Охрид, во водите на Охридското езеро за прв пат се одржува кружна 10-километарска трка во рамките од серијата LEN Open Water. Трката во Охрид која ја организира Пливичката федерација на Северна Македонија (ПФСМ) со поддршка од Македонскиот олимписки комитет (МОК) и Општина Охрид. Таа е претпоследна од петте трки кои се на програмата од ФИНА и се очекува голема борба за првите позиции на пиедесталот.

Целиот настан следете го во живо:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close