На граничните премини се чека околу 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Табановце и за излез и за влез од државата, времето на чекање е околу 30 минути.

На граничниот премин Богородица, за излез од државата времето на чекање е околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close