Што подготвува опозицијата? Мицкоски вели: „Власта ќе се изненади од нашите потези“

Власта ќе се изненади од нашите потези, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најави можни блокади на институциите но и протести, а не е исклучено дури и напуштање на Парламентот.

-Власта со нашите чекори ќе биде изненадена. Сите демократски потези ќе ги преземеме како опозиција ако е неопходно. Масовни протести но и блокада на институциите, истакна лидерот на ВМРО ДПМНЕ.

Мицкоски обвини дека криминалот во случајот Рекет не е можен без поддршка на власта, а како што истакна доказ за тоа е што Катица Јанева не е во притвор. Таа е само продолжена рака на главниот во овој „октопод“ рече Мицкоски, додавајќи дека невладината Меѓународен сојуз важи за чедо на СДСМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close