(ВИДЕО) Фекалии од канализацијата во Калишта течат во Охридско Езеро

Фекалии кои се излеваат од шахта кај селото Калишта се слеваат во водите на Охридско Езеро.

На видео снимката која ја испратија жители на селото се гледа како од шахта избива вода која потоа како поток тече по селскиот пат и се влева во Охридско Езеро.

Според селаните ова се случува веќе трет ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close