Пожарот во Дебарца денеска се гасни и од воздух

Дебрца цело деноноќие се обидува да го локализира пожарот кој изби на територијата на општината, во близина на каменолот кај селото Велмеј. Најпрво пожарот избил кај улишта со пчели кои изгореле , а потоа брзо се проширил на блиската шума.

Дури денеска на пожарот се газни и од воздух. Екипите се на терен, и се обидуваат огнот најпрво да го локализираат па и изгаснат пожарот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close