(ФОТО) Урко во Охрид прави акробации на вода

Познатиот и наградуван спортист Дејан Митревски Урко викендов ужива во Охрид.

Тој на социјалните мрежи објави серија фотографии од неговите спортски активности во Охрид, поточно од скијање на вода и акробациите кои ги правел на езерото.

Урко го посетил и боксерскиот клуб во Охрид кој има повеќедецениска традиција во градот.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close