НАЈНОВА ВЕСТ: Гори шума во Дебрца

Пожар изби попладнево на територијата на општина Дебрца во близина на каменолот кај селото Велмеј.

Најпрво пожарот избил кај улишта со пшчеликои изгореле , а потоа брзо се проширил на блиската шума.

Екипите веќе се натерен и почна борбата со огнената стихија.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close