(АУДИО) Во третата бомба, Боки 13 и Камчев за прв пат го спомнуваат Заев

Италијанскиот весник Ла Верита сабајлево објави нова, трета снимка на која се слушаат телефонски разговори помеѓу осомничениот од случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев. За прв пат во оваа снимка се спомнува името на премиерот Зоран Заев.

Јанева го убедува Камчев да не се грижи, дека Лиле Стефанова е под нејзина контрола, и истата не може ништо да направи без неа!

За првпат на оваа снимка се слуша дека Боки Тредичи преговара и за „услуги“ и за Жарко ( Луковски ) и Дејан ( Панделески – Пелистерка )…

Во продолжение третата снимка која ја објави Италијанскиот весник Ла Верита.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close