(ФОТО) Георгиески за матурантите: „Гордост наша – Среќно“

Со традиционалното фрлање на капите, вечерва, матурантите од ОСУ „Св. Климент Охридски“ го одбележаа свеченото доделување на дипломите и завршувањето на средното образование.  Пред присутните се обрати  градоначаникот Константин Георгиески.

Тој на инстаграм сподели фотографија со матурантите и при тоа напиша: „Гордост наша – Среќно“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close