(ВИДЕО) Во Охрид врне дожд и пече сонце

Охрид денес е погоден од топлотен бран кој донесе температури над 30 степени, а попладнево на пеколното сонце во делови од градот почна да врне и дожд.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close