(ВИДЕО) Охрид преполн за Илинден

Традиционално на Илинден Охрид го доживува туристичкиот шпиц и градот е исполнет до последно место.

Од претпладнево колони возила на патот кој води до плажите, и отежнато одвивање на сообраќајот во градот, а се случија и неколку сообраќајки.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close