Охриѓанец нападнал вработена во маркет – негова поранешна девојка

СВР Охрид поднесе кривична пријава за 29 годишен охриѓанец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 29.07.2019 година, во 11,30 часот, во Охрид на улицата ,,Питу Гули’’, во продавница дошол пријавениот и физички ја нападнал вработената, негова поранешна девојка, а потоа искршил дел од ентериерот во продавницата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close