Скопјани се истепаа во центарот на Охрид

На 01.08.2019 година околу 02 часот на улицата „Партизанска“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Б.И.(23) од Скопје и С.С.(23) од Виница од една и, Н.М.(20), Д.Т(18) и В.Л.(19), сите од Скопје, од друга страна. Д.Т. е задржан во Општата болница во Охрид а останатите учесници се приведени во полициска станица.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close