(ВИДЕО) Колони возила накај Охрид, возачите нервозни – кај Колари се чека 45 минути

Продолжениот празничен викенд го наполна Охрид. Денеска колони возила се упатени накај Охрид од целата држава. Сепак најнервозен е патот Скопје – Охрид, за што веќе се поставуваат видеа по социјалните мрежи за метежот по коловозите. На видеото објавено на „Ѕидот на сообраќајниот срам“ пишува дека после Колари има застој во сообраќајот кој трае и до 45 минути .

Skopje – Ohrid / posle kolari imate zastoj shto trae skoro 45 minuti

Posted by Yasin Kubur on Thursday, August 1, 2019

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close