Охриѓанецот Џеди Осман има специјално дизајнирани патики за Олстар викендот во НБА

Кошаркарот со македонско потекло Џеди Осман,кој е родум од Охрид, а кој го носи дресот на Кливленд, на пресојниот „Ол-Стар“ ќе настапи со специјално дизајнирани патики, на кои го има знамето на нашата земја.

Осман никако не ја заборава земјата во која е роден, иако настапува за Турција.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close