Лице во алкохолизирана состојба спречувачо полицајци на должност

На 21.07.2019 год. во 05,20 часот, на улицата „Железничка“ во Охрид, приведен лице од Охрид на возраст од 33 години. Тој, во видно алкохолизирана состојба, се обидел да ги спречи полициските службеници во извршување на работите од областа на безбедноста. Тој е задржан во полициската станица, пошто ќе му биде поднесена соодветна пријава.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close