Нова фабрика за композитни производи во Визбегово

Во индустриската зона Визбегово денеска ќе биде отворена фабрика за композитни производи АТС груп, инвестиција од три милиони евра.

Производите од новиот капацитет се наменети за опрема на армијата и полицијата во делот на балистичката заштита и безбедност.

Според најавата од АТС груп, на отворањето на фабриката ќе се обратат сопственикот на компанијата АТС груп Шефшет Демировски и премиерот Зоран Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close