Полицијата во домот на кумановец пронашла марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Т.(31) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 18.03.2019 година в…

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Т.(31) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 18.03.2019 година во Куманово полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

The post Полицијата во домот на кумановец пронашла марихуана appeared first on Скопје1.мк.

Close