Со моторцикл удрил во велосипедист и избегал

На 06.07.2019 во 7.50 часот на крстосница од улиците „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груев“, мотоцикл „Сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.Ч.(24) од с.Љубанци, скопско, удрил во велосипед управуван од О.И.(45) од Скопје. По незгодата мотоциклистот го напуштил местото. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил О.И. и бил пренесен во комплексот клиники […]

The post Со моторцикл удрил во велосипедист и избегал appeared first on Скопје1.мк.

На 06.07.2019 во 7.50 часот на крстосница од улиците „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груев“, мотоцикл „Сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.Ч.(24) од с.Љубанци, скопско, удрил во велосипед управуван од О.И.(45) од Скопје. По незгодата мотоциклистот го напуштил местото. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил О.И. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

 

The post Со моторцикл удрил во велосипедист и избегал appeared first on Скопје1.мк.

Close