Мицкоски:Понудата до Заев за помош за евроинтеграциите не е со неограничен период, повеќе не важи

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алфа, рече дека на премиерот Зоран Заев му понудил помош во евроинтеграциите но, како што кажа лидерот на ВМРО ДПМНЕ, со олгед на тоа што дека досега не добил одговор, понуда престанува да важи. – Му рековме „не ни треба да влеземе во Влада да […]

The post Мицкоски:Понудата до Заев за помош за евроинтеграциите не е со неограничен период, повеќе не важи appeared first on Скопје1.мк.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алфа, рече дека на премиерот Зоран Заев му понудил помош во евроинтеграциите но, како што кажа лидерот на ВМРО ДПМНЕ, со олгед на тоа што дека досега не добил одговор, понуда престанува да важи.

– Му рековме „не ни треба да влеземе во Влада да делиме Влада со тебе, но да ви помогнеме до октомври заеднички да успееме да ја донесеме Македонија пред добивање датум“. Неколку недели поминаа и немаме повратен одговор, оваа понуда не е со неограничен период, таа престанува да важи – рече Мицкоски.

Инаку Мицкоски додаде дека ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да лобира кај сестринските партии за добивање на датум за преговори со Унијата.

The post Мицкоски:Понудата до Заев за помош за евроинтеграциите не е со неограничен период, повеќе не важи appeared first on Скопје1.мк.

Close