Времето денеска претпладне сонце, попладне дожд

Времето денеска претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. УВ=8 За утре метеоролозите најавуваат претпладне сончево, oколу пладне и попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Локално во источните делови ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на […]

The post Времето денеска претпладне сонце, попладне дожд appeared first on Скопје1.мк.

Времето денеска претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. УВ=8

За утре метеоролозите најавуваат претпладне сончево, oколу пладне и попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Локално во источните делови ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на невреме. УВ=8

The post Времето денеска претпладне сонце, попладне дожд appeared first on Скопје1.мк.

Close