Во Ријека политичарка пронајдена мртва

Мирјана Јукиќ, градска советничка во Собранието на Ријека, од редовите на партијата Жив ѕид, е пронајдена мртва во својот стан. Безживотното тело на Јукиќ, го забележала сосетката преку прозорецот на станот, по што ја известила полицијата. Наредена е обдукција, но засега нема индиции за насилна смрт. 48 годишната хрватска политичарка стана советник во градското собрание […]

The post Во Ријека политичарка пронајдена мртва appeared first on Скопје1.мк.

Мирјана Јукиќ, градска советничка во Собранието на Ријека, од редовите на партијата Жив ѕид, е пронајдена мртва во својот стан.

Безживотното тело на Јукиќ, го забележала сосетката преку прозорецот на станот, по што ја известила полицијата.

Наредена е обдукција, но засега нема индиции за насилна смрт.

48 годишната хрватска политичарка стана советник во градското собрание во Ријека пред две и пол години.

The post Во Ријека политичарка пронајдена мртва appeared first on Скопје1.мк.

Close