(ВИДЕО) Два мотоцикли и два автомобили предизвикаа судар на влезот во Охрид

ва мотоцикли и два автомобили со странски регистарски таблички предизвикаа сообраќајна несреќа на влезот од Охрид од страна на Кичево.

Возилата управувани од странци се удриле на надвозникот.

Има повредени кои според првите неофицијални информации не се во животна опасност, а сообраќајот се одвиваше отежнато.

Увидот траеше неколку часа по што со специјални возила беа дислоцирани оштетените мотоцикли.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close