Изгоре трска кај Калишта

Во Полициската станица во Струга, вчера околу 16:20 часот било пријавено дека на патот кон село Калишта, настанал пожар при што била изгорена површина со трска.

– Екипа на Територијалната противпожарна единица Струга го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Извршен е увид, информираат од МВР.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close