Охриѓани се карале и кршеле предмети на Кеј „Македонија“

На 20.06.2019 година во 03 часот и 15 минути, во угостителски објект лоциран на кеј „Македонија“, нарушен е јавниот ред и мир од двајца Охриѓани. Тие, манифестирале дрско и непристојно однесување со карање и викање и со кршење на предмети. СВР Охрид, по целосно документирање на настанот, против нив, ќе поднесе соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close