Маж загина откако активирал бомба во стан

Непознат маж загина од експлозија на бомба во населбата Варберг на југот на Стокхолм, соопшти полицијата.
Според локалните медиуми тој активирал бомба во стан.
Полицијата соопшти дека во тек е истрага за причината за експлозијата.
The post Маж загина о…

Непознат маж загина од експлозија на бомба во населбата Варберг на југот на Стокхолм, соопшти полицијата.

Според локалните медиуми тој активирал бомба во стан.

Полицијата соопшти дека во тек е истрага за причината за експлозијата.

The post Маж загина откако активирал бомба во стан appeared first on Скопје1.мк.

Close