99 лица починаа во Романија од грип

99 лица во Романија го загубија животот како последица од грипот, соопшти денес Националниот институт за јавно здравје.
Последната жртва е 73-годишна жена која починала вчера.
Таа имала вирус тип A H1pdm09 и не била вакцинирана против грип.
The post 99…

99 лица во Романија го загубија животот како последица од грипот, соопшти денес Националниот институт за јавно здравје.

Последната жртва е 73-годишна жена која починала вчера.

Таа имала вирус тип A H1pdm09 и не била вакцинирана против грип.

The post 99 лица починаа во Романија од грип appeared first on Скопје1.мк.

Close